„Több nehézségem is volt, de ezek végső soron mind egy nagy téma köré épültek: egy egészségesebb, elfogadóbb, kevéssé ítélkező vagy végletekben gondolkodó önkép és a magammal való jobb kapcsolat kialakítása volt a célom.
Úgy érzem, hogy hosszú utat tettem meg és nem éppen úgy, mint ahogy azt elsőre gondoltam volna. Amíg én sokkal inkább diktatórikusan, keménykezűen akartam magam megváltoztatni, addig egy helyben toporogtam. Mikor aztán végre ráláttam, hogy mennyi cinizmussal tartom távol magamtól a mélyebb érzéseket, rájöttem, önmagam eggyel jobb elfogadásával és megértéssel messzebb juthatok. Nagyon sokat adott a folyamat, jól döntöttem!” – Gellért (34)



